Szeretem a zabpelyhet szinte minden formájában, ahogy eddig kipróbáltam. Mivel a fogyókúrában előszeretettel használják nagyon megörültem ennek a receptnek és vártam az alkalmat, hogy kipróbáljam. Az alkalom egy vasárnapi nem elsiethető reggeli formájában jött el. Bár a recept túlontúl egyszerűnek tűnt és féltem kicsit, hogy nem fog működni, de tökéletesen jó lett a gofri: kívül nagyon ropogós, belül puha. Aki diétázik és szeretne reggelire valami finomat enni, az feltétlen próbája ki.
A receptet egy vegetáriánus barátnőmtől kaptam, akivel nagyon szeretek főzésről beszélgetni, mert mindig van a tarsolyában egy-két különleges ötlet, nagyon inspirálóan hat rám.
Hozzávalók:
1 csésze zabpehely
1 csésze víz
csipet só
evk folyékony édesítő (opcionális)
2-3 evk kókuszolaj a kenéshez
A zabpelyhet összeturmixoljuk a vízzel és sóval (én tettem bele édesítőt, mert a gofrit édesen szeretem, de ki lehet próbálni sósan csak, vagy fűszerekkel). Kikentem a gofrisütőt a kókuszolajjal, beleöntöttem a turmixolt masszát és megsütöttem. A legmagasabb fokozaton ment a gofrisütő (nekem nem a kicsi klasszikus van, hanem egy olyan, aminek több betétje van, kontaktgrillként is funkcionál, elég nagy teljesítményű) és elég lassan sült meg. Látszik mikor készen van, de nem szabad nyitogatni a sütőt (tapasztalatból mondom), mert hajlamos szétválni a tészta, míg nyers.
Teljes értékű növényi receptekkel kísérletezem az elmúlt időszakban, igyekszem vegán módon, olajmentesen enni. A régebbi receptjeim általában gluténmentesek, cukormentesek, IR- barát receptek. A családunkban mindenféle van, ezért sokmindennel kísérletezek. Ha valami megtetszik és elkészíted, add tudtomra, hogy veled örülhessek :D
2012. július 31., kedd
Zabpehely gofri
Céklás-túrós-kapros szendvicskrém - egy finom reggeli
Remélem nektek is összefut a nyál a szátokban, ha ezekre a képekre néztek. :) Én alig vártam, hogy nekilássak a finom reggelinek, bár csak reggel 6 óra volt, egyáltalán nem bántam, hogy ennem kell. Az is igaz, hogy engem éjszaka felkeltve is rá lehet venni az étkezésre, sőt. Ha érdekel titeket, hogy milyen magos abonettel eszem, akkor itt megtaláljátok a receptemet. Saját fejlesztés, sokszor sütöm, de itt a sajt a tésztájába került
A kence egy egészséges kis szendvicskrém, tele fehérjével (túró), vitaminokkal és ásványi anyagokkal (nyers cékla, napraforgó mag) és e mellett nagyon finom. Már annak, aki szereti a kaprot. Biztosan lehet máshogy is fűszerezni, de a kedvenc blogomon kaprot használt én meg híven követtem, de nem bántam meg.
Hozzávalók:
1 db közepes, friss, nyers cékla
3 evk túró
egy kis doboz tejföl (ebből lehet kevesebbet tenni)
2 evk napraforgómag
kis csokor kapor
2 gerezd fokhagyma (lehet többet, nem nagyon érződött)
só
Innentől elég egyszerű a dolog. A céklát darabolva a turmixba készítem, hozzáadom a többi hozzávalót és addig turmixolom, míg szép egynemű lesz. Nagyon jót tesz neki egy-két óra hűtő, jól összeérnek az ízek. Egyáltalán nem volt ilyen karakteres íze az elkészítés után, mint amilyen másnapra lett. Szerintem vendégvárónak is szuper, én imádom meghökkenteni a vendégeket valami ilyen földöntúli színű krémmel. :)
2012. július 30., hétfő
Zizi lisztmentes csokitortája nálam (gluténmentes)
Pár napja posztolt Zita egy fantasztikus, eleve liszt nélkül készülő csokitortát, ami első látásra megkapott. Gyorsan el is készítettem hétvégén, néhány módosítással, amit az itthoni készletek indokoltak. Nagyon krémes a sok csokitól és szépen meg is nőtt, igaz miután kivettem a sütőből kicsit összeesett, de nem vészesen. Egy kis formában sütöttem és épphogy elég volt a család férfi tagjainak. Én természetesen nem ehettem belőle, mert cukorral készült, bár nem sokkal.
Hozzávalók:
120 g kókuszolaj
100 g csoki
50 g csoki
4 tojás (kicsik voltak)
80 g barna cukor
75 g dió
75 g mogyoró
A diót és a mogyorót (héjastul) apróra daráltam, majd hozzátettem a 100 g csokit is és azzal is összedaráltam, míg szép, egynemű lett. A tojások fehérjét pici sóval felvertem. A tojások sárgáját krémesre kevertem az olvasztott kókuszolajjal és a cukorral. Beletettem a magvas keveréket, majd lazítottam a tojásfehérjével. Sütőpapíros tortaformába borítottam, a tetejébe nyomkodtam finoman az 50 g csokit és 30 percet sütöttem 180 fokon.
Akkor számít gluténmentesnek, ha az alapanyagok, amiket felhasználunk maguk is gluténmentesek.
Hozzávalók:
120 g kókuszolaj
100 g csoki
50 g csoki
4 tojás (kicsik voltak)
80 g barna cukor
75 g dió
75 g mogyoró
A diót és a mogyorót (héjastul) apróra daráltam, majd hozzátettem a 100 g csokit is és azzal is összedaráltam, míg szép, egynemű lett. A tojások fehérjét pici sóval felvertem. A tojások sárgáját krémesre kevertem az olvasztott kókuszolajjal és a cukorral. Beletettem a magvas keveréket, majd lazítottam a tojásfehérjével. Sütőpapíros tortaformába borítottam, a tetejébe nyomkodtam finoman az 50 g csokit és 30 percet sütöttem 180 fokon.
Akkor számít gluténmentesnek, ha az alapanyagok, amiket felhasználunk maguk is gluténmentesek.
2012. július 24., kedd
Gluténmentes diabetikus babapiskóta
A gyerekeim imádják a babapiskótát. Az egyik ugye eheti is a boltit, a másik viszont csak a speciális gluténmentes piskótát eheti, amit diétás szaküzletben vehetünk meg számára. A Mester család babapiskótája, mikor kezdtük a diétát egészen jó volt, de mostanra ehetetlen, száraz, porlós borzalom lett. Nem tudom mi az oka. Már sütöttem egyszer normál recept alapján gluténmentes babapiskótát, és emlékeim szerint finom volt, de sokkal puhább, mint a bolti. Ez a recept jobban hasonlít a roppanós állagú, édes bolti babapiskótára, de a férjem szerint sokkal finomabb. A két tepsinyi mennyiség pár óra alatt elfogyott. A diabetikusság nem teljesen igaz, mert 50 g barna cukrot használtam a tojásfehérje felveréshez, nem mertem anélkül elkészíteni. De pl. fruktózzal, vagy xilittel tényleg diabetikus lenne.
4 tojás szétválasztva
1 kk vaníliapor
50 g barna cukor
2 evk édesítő (Ezerédes)
120 g Schar mix B (gluténmentes liszt)
2 kk porcukor
A tojások fehérjét egy csipet sóval kemény habbá verem, majd hozzáadom a barna cukrot és azzal fényes habbá verem. A tojások sárgáját a két evk édesítővel és a vaníliaporral krémesre keverem. Beleöntöm a tojásfehérjehabba és óvatos mozdulatokkal elkeverem. A lisztet rászitálom és szintén óvatos mozdulatokkal csomómentesre keverem. Aztán egy habzsákba, vagy olyan alkalmatosságba töltöm, amivel vaskos rudakat tudok a tepsire nyomni. 180 fokon 10 perc alatt készen van. Nem lettek túl szépek, mert nem találtam az a csőrt, amivel jó lett volna kinyomni, de lehet akár csepp formájúra, kerekre, vagy akármilyenre nyomni, nem ez a lényeg.
Bejegyzések
diabetikus,
diéta,
GM sütemény
2012. július 23., hétfő
Céklafasírt
Egyszerű vegetáriánus feltét. Én nagyon szeretem, a család kevésbé. A különlegessége abban rejlik, hogy zacskóban sütöttem, csak a tésztájába került 1 evk olaj és nagyon finom lett. A recept ötlete a Tél ízei szakácskönyvből származik, amely megrendelhető itt.
2 db közepes cékla
2 marék lágy zabpehely
1 evk zabpehelyliszt
1 tojás
1 evk olaj
1-2 g fokhagyma
1/2 lilahagyma apróra vágva
1 kk kömény
1 kk só
A céklát finom reszelőn lereszeltem, a fokhagymát is hozzáreszeltem és beletettem az apróra vágott lila hagymát. Fűszereztem, hozzáütöttem a tojást és annyi zabpelyhet adtam hozzá, hogy a massza összeálljon, plusz egy kanál zabpehelylisztet. Fasírtokat formáztam és sütőzacskóba sorakoztattam. 200 fokon 20-30 percig sült, félidőben kivágtam a zacskót és megforgattam a fasírtokat. Ki lehet kenni a zacskót egy pici olajjal, de nem szükséges, nem tapadtak le. Tapasztalataim szerint, ha sütőben sütöm a fasírtokat eléggé kiszáradnak, így nem.
2012. július 21., szombat
Gluténmentes csokis-áfonyás sajttorta
Nem igazán születésnapi torta. Pedig annak készült. Szép nem volt, de finom, annál inkább. Ez volt az első próbálkozásom a sajttortával, meg egyszer kóstoltam a karamellásat a Mekiben. Ez nem múlta alul amazt, így beveszem a családi repertoárban. Bár szülinapra puccosabb illik, a fiuknak ízlett és ez mindent visz.
Ábel szülinapján rendeltem két csodaszép igazi gluténmentes tortát, amit kerülgettünk a hűtőben vagy egy hétig. Az IKEÁban meg imádják a mandulatortát, úgyhogy eldöntöttem, legközelebb Ábel szülinapjára veszek egy fagyasztottat mandulatortát, 'aszt csókolom.
A recept az Édességek Aranykönyvéből származik. Igazi nekem való csemege az a könyv, kb. 500 oldal tele süteményekkel. Kár, hogy a könyvtáré, de a lényeget kijegyzeteltem, addig is, míg meg nem veszem magamnak. Elég egyszerű volt gluténmentesen elkészíteni, mert az egyik részébe eleve keményítő kell, a másik részébe is minimális liszt és azért is volt jó a recept, mert nem darált keksz az alapja, amiből gluténmentesen étkezőknek mindig kevés jut. Kis csattos formányi torta lett belőle, épp elég volt a családnak.
Hozzávalók:
Csokis réteg:
50 g vaj
50 g csoki csepp
80 g Schar mix B
80 g barna cukor
2 tojás
1 kk vanília por
Fehér rész:
250 g Philadelphia natúr sajtkrém
100 g porcukor
3 tojás felverve
1 dcl tejszín
2 evk kukorica keményítő
kis vanília
1 doboz áfonya
A vajat megolvasztottam és beleszórtam a csokicseppeket (lehet darabokra vágott csokit is). A tojásokat habosra kevertem a barna cukorral és a vaníliával. Beleöntöttem a kicsit kihűtött csokis keveréket, kavargattam, majd beleszitáltam a lisztet. Simára kevertem és a kivajazott tortaformába öntöttem.
A sajtkrémet, tojást porcukrot, tejszínt, vaníliát simára kevertem. Beleszitáltam a keményítőt és azzal is elkevertem. Ráöntöttem a csokis rész tetejére. Mivel ez hígabb volt, kinyomta oldalra a csokis masszát, ami azért volt jó, mert így lett egy kerete a sütinek, mintha eleve kekszalapot készítettem volna. Kicsit villával márványosra csíkoztam és beleszórtam az előzőleg megmosott és megszárított áfonyát. (Csak egyik felébe tettem, mert Ábel utálja a gyümölcsöt).
160 fokon sütöttem kb. 40-50 percig. Nem szabad túlsütni, a közepe maradhat remegős, úgy lesz igazán finom.
Ábel szülinapján rendeltem két csodaszép igazi gluténmentes tortát, amit kerülgettünk a hűtőben vagy egy hétig. Az IKEÁban meg imádják a mandulatortát, úgyhogy eldöntöttem, legközelebb Ábel szülinapjára veszek egy fagyasztottat mandulatortát, 'aszt csókolom.
A recept az Édességek Aranykönyvéből származik. Igazi nekem való csemege az a könyv, kb. 500 oldal tele süteményekkel. Kár, hogy a könyvtáré, de a lényeget kijegyzeteltem, addig is, míg meg nem veszem magamnak. Elég egyszerű volt gluténmentesen elkészíteni, mert az egyik részébe eleve keményítő kell, a másik részébe is minimális liszt és azért is volt jó a recept, mert nem darált keksz az alapja, amiből gluténmentesen étkezőknek mindig kevés jut. Kis csattos formányi torta lett belőle, épp elég volt a családnak.
Hozzávalók:
Csokis réteg:
50 g vaj
50 g csoki csepp
80 g Schar mix B
80 g barna cukor
2 tojás
1 kk vanília por
Fehér rész:
250 g Philadelphia natúr sajtkrém
100 g porcukor
3 tojás felverve
1 dcl tejszín
2 evk kukorica keményítő
kis vanília
1 doboz áfonya
A vajat megolvasztottam és beleszórtam a csokicseppeket (lehet darabokra vágott csokit is). A tojásokat habosra kevertem a barna cukorral és a vaníliával. Beleöntöttem a kicsit kihűtött csokis keveréket, kavargattam, majd beleszitáltam a lisztet. Simára kevertem és a kivajazott tortaformába öntöttem.
A sajtkrémet, tojást porcukrot, tejszínt, vaníliát simára kevertem. Beleszitáltam a keményítőt és azzal is elkevertem. Ráöntöttem a csokis rész tetejére. Mivel ez hígabb volt, kinyomta oldalra a csokis masszát, ami azért volt jó, mert így lett egy kerete a sütinek, mintha eleve kekszalapot készítettem volna. Kicsit villával márványosra csíkoztam és beleszórtam az előzőleg megmosott és megszárított áfonyát. (Csak egyik felébe tettem, mert Ábel utálja a gyümölcsöt).
160 fokon sütöttem kb. 40-50 percig. Nem szabad túlsütni, a közepe maradhat remegős, úgy lesz igazán finom.
Bejegyzések
édes süti,
gluténmentes,
GM süti,
torta
2012. július 17., kedd
Liszt mentes kókusz keksz (gluténmentes)
Mindösszesen 5 hozzávaló kell és kb 2 perc munka és már sül is a kókuszos keksz. Nem a legjobban sikerült kekszem, mert kicsit kemény lett, szerintem túlsütöttem, mert a szélei is barnábbak lettek, mint a képen, ahonnan a recept származik, ennek ellenére közzéteszem, mert finom volt, és legközelebb ügyesebb leszek. Másnak már elsőre is sikerülhet, puha kekszeket készíteni. Nagyon szeretem ezt a blogot, mert csuda jó receptek vannak eleve gluténmentes formában. Néha nehéz követnem, és néhány alapanyag, amit ő használ nincs meg itthon, de sok jó receptem származik már onnan.
2 cs kókuszreszelék
2 tojás
1/2 cs kakaó
1/2 cs méz
2 kk vaníliapor
Mindezeket összekeverem, golyókat formázok, ellapítom és sütőpapíros tepsire rakosgatom. Én 170 fokon sütöttem kb. 20 percig (mert elfelejtkeztem az idő múlásáról), és ez sok volt. Legközelebb 160 fokon fogom sütni és/vagy rövidebb ideig. A blog szerint puhának kell lennie és törékenynek.
Bejegyzések
diéta,
gluténmentes,
GM süti
2012. július 15., vasárnap
Egyszerű nyári ebéd - grillezett halumi sajt salátákkal
Nigella egyik könyvében van egy csilis Halumi recept, amit már akkor kinéztem magamnak, mikor a könyvet kaptam (kb. 10 éve). Mostanáig vártam, hogy megjelenjen a boltok polcain a halumi nevű sajt. Egyszer már vettem a CBA-ba, de az valami nagyon gagyi utánzat volt, szétesett sütés közben.
Ezt az Aldiban vettem, kb. 600 Ft volt és szuperül viselkedett sütés közben. Nem ragadt le, szépen sült, puha volt és finoman sós.
Hozzávalók:
300 g Halumi grillezni való sajt
2 evk olíva olaj
1 csili paprika, vagy 2 kk csilipehely
A sajtot egy olajjal leheletvékonyan kikent serpenyőben, 0,5 cm-s darabokra szeletelve lerakjuk, majd mikor az egyik oldaluk megsült, óvatosan megfordítjuk és a másik oldalát is meggrillezzük. Grillrácson még szuperebb lett volna, szerintem.
A saláták
Egy másik nagyon friss és nagyon szép szakácskönyvből vettem a saláták ötletét. A Nyár ízei című gyönyörű, vegán recepteket tartalmazó kiadványból, amiben annyi a kedvemre való recept, hogy nem is tudok választani. Itt megrendelhetitek. Szerintem aki vegetáriánus módon főz, mindenképpen érdemes megvennie!
Diós cukkinisaláta
A receptkönyvben grúz uborkasalátának hívták, de én jónéhány hozzávalóban eltértem a recepttől, pl. rögtön nem uborkából készítettem, mert nem volt itthon, csak cukkini.
3 cukkinit héjastul felkockáztam, egy salátás tálba tettem. 2 marék diót felaprítottam és serpenyőben szárazon megpirítottam. Egy natúr joghurtot elkevertem egy evk citromlével és egy kk mézzel. Mikor fogyasztani akartuk a salátát a diót összekevertem a cukkini kockákkal és akkor öntöttem rá az öntetet. Biztosan elbírna egy kis kéksajtot is az öntet.
Füstölt sajtos répasaláta
3 közepes répát julienre vágtam (na, ez se fehér embernek való mutatvány, a harmadikhoz már nem is volt türelmem, inkább lereszeltem). 5 újhagymát (inkább csak a fehér részét) felkarikáztam. Ezeket egy tálba tettem. Vágtam hozzá néhány levél friss bazsalikomot, tekertem rá fokhagyma granulátumot (kb. 1 kk-nyit), megszórtam sóval és hozzáöntöttem egy natúr (Danon aktívia) joghurtot. 2 dkg füstölt sajtot reszeltem még hozzá (ezt nem írta az eredeti recept és egyéb hozzávalókban is eltért).
Mindkettő nagyon ízlett, még nekem is, aki egyébként nem rajongom a salátákért (vajon miért is vagyok hmm.. túlsúlyos?).
Ezt az Aldiban vettem, kb. 600 Ft volt és szuperül viselkedett sütés közben. Nem ragadt le, szépen sült, puha volt és finoman sós.
Hozzávalók:
300 g Halumi grillezni való sajt
2 evk olíva olaj
1 csili paprika, vagy 2 kk csilipehely
A sajtot egy olajjal leheletvékonyan kikent serpenyőben, 0,5 cm-s darabokra szeletelve lerakjuk, majd mikor az egyik oldaluk megsült, óvatosan megfordítjuk és a másik oldalát is meggrillezzük. Grillrácson még szuperebb lett volna, szerintem.
A saláták
Egy másik nagyon friss és nagyon szép szakácskönyvből vettem a saláták ötletét. A Nyár ízei című gyönyörű, vegán recepteket tartalmazó kiadványból, amiben annyi a kedvemre való recept, hogy nem is tudok választani. Itt megrendelhetitek. Szerintem aki vegetáriánus módon főz, mindenképpen érdemes megvennie!
Diós cukkinisaláta
A receptkönyvben grúz uborkasalátának hívták, de én jónéhány hozzávalóban eltértem a recepttől, pl. rögtön nem uborkából készítettem, mert nem volt itthon, csak cukkini.
3 cukkinit héjastul felkockáztam, egy salátás tálba tettem. 2 marék diót felaprítottam és serpenyőben szárazon megpirítottam. Egy natúr joghurtot elkevertem egy evk citromlével és egy kk mézzel. Mikor fogyasztani akartuk a salátát a diót összekevertem a cukkini kockákkal és akkor öntöttem rá az öntetet. Biztosan elbírna egy kis kéksajtot is az öntet.
Füstölt sajtos répasaláta
3 közepes répát julienre vágtam (na, ez se fehér embernek való mutatvány, a harmadikhoz már nem is volt türelmem, inkább lereszeltem). 5 újhagymát (inkább csak a fehér részét) felkarikáztam. Ezeket egy tálba tettem. Vágtam hozzá néhány levél friss bazsalikomot, tekertem rá fokhagyma granulátumot (kb. 1 kk-nyit), megszórtam sóval és hozzáöntöttem egy natúr (Danon aktívia) joghurtot. 2 dkg füstölt sajtot reszeltem még hozzá (ezt nem írta az eredeti recept és egyéb hozzávalókban is eltért).
Mindkettő nagyon ízlett, még nekem is, aki egyébként nem rajongom a salátákért (vajon miért is vagyok hmm.. túlsúlyos?).
Bejegyzések
diéta,
egészséges,
főétel,
gluténmentes,
GM főétel
2012. július 14., szombat
Diabetikus rizses csoki - minimális munkával (gluténmentes)
Ez nem is igazi recept, de azért leírom, mert úgy látom a statisztikából, az emberek szeretik az egyszerű dolgokat. Egészséges, amennyire egy ilyen jellegű édesség egészséges tud lenni.
Délutánra meghívták Ábelt vendégségbe, de nem szeretem sütemény vagy édesség nélkül elengedni, hátha a háziasszony készül sütivel, amit csak a többi gyerek ehet, ő nem. Rossz arra gondolni, hogy ő csak áll ott és nézi, ahogy a többi gyerek falatozik.
Sportszeletet akartam készíteni, de ahhoz sok-sok darált keksz kell, ami gluténmentes formában nem volt itthon. Ezért inkább ezt készítettem el. Ilyen formában sehol nem találkoztam vele a neten.
Hozzávalók:
100 g diabetikus tejcsoki (gluténmentes, fruktózzal - Aldi)
100 g diabetikus étcsoki (gluténmentes, fruktózzal - Aldi)
10 kanál olvasztott kókuszolaj
80 g tejpor
50 -60 g puffasztott rizs
2 evk édesítő (Ezerédes)
A csokikat felolvasztottam a kókuszolajjal. Mikor felolvadt és egynemű lett, gyorsan beleszórtam a tejport, elkevertem és végül a puffasztott rizst, majd azzal is elkevertem. Egy négyzet alakú tepsibe simítottam, amit előzőleg kibéleltem sütőpapírral. A tetejét elsimítottam és 2 órára betettem a hűtőbe dermedni. Jó kemény lett, picit tört, így a legjobb forró késsel szeletelni.
Nagyon finom volt, igazi gyerekeknek való csemege.
Délutánra meghívták Ábelt vendégségbe, de nem szeretem sütemény vagy édesség nélkül elengedni, hátha a háziasszony készül sütivel, amit csak a többi gyerek ehet, ő nem. Rossz arra gondolni, hogy ő csak áll ott és nézi, ahogy a többi gyerek falatozik.
Sportszeletet akartam készíteni, de ahhoz sok-sok darált keksz kell, ami gluténmentes formában nem volt itthon. Ezért inkább ezt készítettem el. Ilyen formában sehol nem találkoztam vele a neten.
Hozzávalók:
100 g diabetikus tejcsoki (gluténmentes, fruktózzal - Aldi)
100 g diabetikus étcsoki (gluténmentes, fruktózzal - Aldi)
10 kanál olvasztott kókuszolaj
80 g tejpor
50 -60 g puffasztott rizs
2 evk édesítő (Ezerédes)
A csokikat felolvasztottam a kókuszolajjal. Mikor felolvadt és egynemű lett, gyorsan beleszórtam a tejport, elkevertem és végül a puffasztott rizst, majd azzal is elkevertem. Egy négyzet alakú tepsibe simítottam, amit előzőleg kibéleltem sütőpapírral. A tetejét elsimítottam és 2 órára betettem a hűtőbe dermedni. Jó kemény lett, picit tört, így a legjobb forró késsel szeletelni.
Nagyon finom volt, igazi gyerekeknek való csemege.
Bejegyzések
diabetikus,
diéta,
egészséges,
gluténmentes,
GM édesség
2012. július 5., csütörtök
Nature Cookta termékek - kókuszliszt, Xukor és Xukor Zéró, mandulaliszt
Sokszor álmodoztam arról, milyen jó lenne, ha nekem is felkínálnák a lehetőséget néhány termék kipróbálására. Hát minden álmom így váljon valóra, mert megkerestek a Nature Cookta termék forgalmazói, hogy próbáljam ki és tegyem közzé a véleményemet :). Gondoltam, ennél mi sem egyszerűbb, amúgy is nyitott vagyok az alternatív lisztekre, amúgy is használok xilitet én biztosan jól járok. Addig nem akartam közzé tenni a véleményemet, míg jónéhány dologban ki nem próbáltam a címben szereplő termékeket.
A diétában, fogyókúrában való hasznosságáról ódákat zengenek a neten, így ezt most én nem írom le még egyszer, inkább arra fókuszálok, hogy milyennek a termékek a gyakorlatban.
Xukor - finom minőségű xilit, semmilyen mellékíze nem volt. Süteményekben ugyanúgy viselkedett mint a cukor, bár ez finomabb szemcséjű. A tojásfehérjét ugyanúgy fel lehet verni vele, mint cukorral, talán mintha kicsit kevesebb is kellene belőle, de ez lehet, azért van, mert én amúgy is kevéssé édesen szeretem a süteményeket. Gyakorlatilag amíg tartott nem tartottam itthon cukrot vagy porcukrot, még barnát sem, mindent ezzel édesítettem.
Nature Cookta mandulaliszt:
Ezzel a lisztel nagyon szerettem dolgozni. Lehet keverni gluténmentes lisztel, nagyon finom ízű sütiket eredményez. Mivel nem meghatározott annyira a mandula íz, sós ételekhez is lehet használni. Ez fogyott el a leghamarabb, valószínűleg rendszeres vásárlója leszek ennek a terméknek. És macaronként még ki se próbáltam.
Amiket eddig készítettem ezekkel a termékekkel:
Túrós "rétes" tepsiben készítve
Sült eper "lekvár" - még most sincs semmi baja, azóta a polcon áll
Sütés nélküli, amúgy laktózmentes torta
Mogyorós muffin
Mandulalisztes piskóta
Mandulalisztbe forgatott brokkoli sütőben sütve
Nature Cookta kókuszliszt
Ez a fajta liszt rostdús, sok folyadékot felvesz, ezért bármilyen süteményt készítünk belőle arra kell figyelni, hogy óvatosan adagoljuk. Volt, hogy olyan süteményt készítettem belőle, amit nem tudtam lefényképezni, pedig nagyon finom volt. Pl. ilyen volt a kókuszlisztes fánk.
Kókuszlisztes brownie - ez nagyon finom lett
Csokigolyók kókuszlisztes muffinból - ez volt az első kísérlet, emiatt lett morzsálódós a muffin, túl sok folyadékot felszívott a kókuszliszt
Xukor Zéró - nagyon meg voltam elégedve vele. Ebből viszont jóval több kellett ugyanolyan édes íz eléréséhez, mint a Xukorból vagy amúgy cukorból, viszont 0 a kalóriaértéke, így nyugodt szívvel használtam. Ennek sem volt semmilyen mellékíze, a sütemények tökéletesek lettek vele.
Ezzel készült például:
A gluténmentes gofri
Az édes babkrém golyó
De az eperlekvár egyik adagját is ezzel készítettem és minden bűntudat nélkül falatozhattam.
Aki szeretne rendelni, megteheti a Biobolt oldalán és a forgalmazók 10% kedvezményt is adnak, amennyiben a rendelő beírja a Margaretta12 kódot. Vegyétek és használjátok bátran, mert kiváló minőségű termékeket kaptok!
A diétában, fogyókúrában való hasznosságáról ódákat zengenek a neten, így ezt most én nem írom le még egyszer, inkább arra fókuszálok, hogy milyennek a termékek a gyakorlatban.
Xukor - finom minőségű xilit, semmilyen mellékíze nem volt. Süteményekben ugyanúgy viselkedett mint a cukor, bár ez finomabb szemcséjű. A tojásfehérjét ugyanúgy fel lehet verni vele, mint cukorral, talán mintha kicsit kevesebb is kellene belőle, de ez lehet, azért van, mert én amúgy is kevéssé édesen szeretem a süteményeket. Gyakorlatilag amíg tartott nem tartottam itthon cukrot vagy porcukrot, még barnát sem, mindent ezzel édesítettem.
Nature Cookta mandulaliszt:
Ezzel a lisztel nagyon szerettem dolgozni. Lehet keverni gluténmentes lisztel, nagyon finom ízű sütiket eredményez. Mivel nem meghatározott annyira a mandula íz, sós ételekhez is lehet használni. Ez fogyott el a leghamarabb, valószínűleg rendszeres vásárlója leszek ennek a terméknek. És macaronként még ki se próbáltam.
Amiket eddig készítettem ezekkel a termékekkel:
Túrós "rétes" tepsiben készítve
Sült eper "lekvár" - még most sincs semmi baja, azóta a polcon áll
Sütés nélküli, amúgy laktózmentes torta
Mogyorós muffin
Mandulalisztes piskóta
Mandulalisztbe forgatott brokkoli sütőben sütve
Nature Cookta kókuszliszt
Ez a fajta liszt rostdús, sok folyadékot felvesz, ezért bármilyen süteményt készítünk belőle arra kell figyelni, hogy óvatosan adagoljuk. Volt, hogy olyan süteményt készítettem belőle, amit nem tudtam lefényképezni, pedig nagyon finom volt. Pl. ilyen volt a kókuszlisztes fánk.
Kókuszlisztes brownie - ez nagyon finom lett
Csokigolyók kókuszlisztes muffinból - ez volt az első kísérlet, emiatt lett morzsálódós a muffin, túl sok folyadékot felszívott a kókuszliszt
Xukor Zéró - nagyon meg voltam elégedve vele. Ebből viszont jóval több kellett ugyanolyan édes íz eléréséhez, mint a Xukorból vagy amúgy cukorból, viszont 0 a kalóriaértéke, így nyugodt szívvel használtam. Ennek sem volt semmilyen mellékíze, a sütemények tökéletesek lettek vele.
Ezzel készült például:
A gluténmentes gofri
Az édes babkrém golyó
De az eperlekvár egyik adagját is ezzel készítettem és minden bűntudat nélkül falatozhattam.
Aki szeretne rendelni, megteheti a Biobolt oldalán és a forgalmazók 10% kedvezményt is adnak, amennyiben a rendelő beírja a Margaretta12 kódot. Vegyétek és használjátok bátran, mert kiváló minőségű termékeket kaptok!
Bejegyzések
ajánló,
mandulaliszt,
Nature Cookta,
xilit,
Xilit Zéró,
Xukor
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)